Stojaki na wino, czyli oryginalna dekoracja do salonu

stoj-duz

Jednym ze sposobów na spędzenie wolnego czasu jest degustacja wina, czy to przy okazji wieczoru we dwoje lub symbolicznej lampki do obiadu albo kolacji. A wino warto pić – wspomaga serce, pomaga neutralizować wolne rodniki oraz regulować poziom cukru we krwi, usprawnia trawienie, a pite w umiarkowanych ilościach, wspiera pamięć i pracę mózgu. Według niektórych naukowców, picie wina przyczynia się także do utrzymania zgrabnej sylwetki, zapobiega zakrzepicy, a nawet próchnicy!

Jedno jest pewne – picie wina to duża przyjemność. Możemy wybierać spośród różnych smaków i rodzajów – mamy wino wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Dobrze dobrane podkreśli smak potraw, a nawet zabierze nas w smakową podróż po świecie. Smakowania wina można się nauczyć i uczynić z tego zajęcia pasję. Nie musimy przeznaczać osobnej piwniczki, by poczuć się jak prawdziwy znawca – w warunkach domowych taką rolę mogą pełnić stojaki na wino. Są świetnym sposób na wyeksponowanie swoich zbiorów, pokazanie swoich zainteresowań, stanowią również efektowną dekorację jadalni lub salonu. Do wyboru mamy stojaki wykonane z różnych materiałów, przeznaczone na różną liczbę butelek – na pewno znajdziemy idealny model dla siebie.

Dobre wino zawsze pod ręką

Rozwiązania proste są często najlepsze, dlatego grupa projektowa Tabanda stworzyła oszczędny w formie stojak na wino o wiele mówiącej nazwie WINIO. Wykonany z brzozowej sklejki to nie tylko dzieło współczesnego designu, ale również przykład ekologicznego podejścia do tworzenia. WINIO powstał z drewna, z którego wytwarzane jest siedzisko FALON – ten mebel również będzie świetnym towarzyszem przy degustacji wina, na przykład przy okazji ogrodowego spotkania z przyjaciółmi. WINIO możemy również wykorzystać w funkcji podręcznego pomocnika kuchennego – możemy umieścić w nim na przykład butelkę oliwy.

stoj-mal