Sofa do salonu – jaką wybrać?

sofy-w-ofercie-designersko.pl_

Nazwa sofa pochodzi od słowa „soffa”, czyli tureckiego określenia kanapy. W codziennym, domowym życiu, jest to mebel równie popularny, co potrzebny. Wygodna sofa sprawdzi się podczas wizyty gości, ale również podczas wieczornego lub weekendowego relaksu.

Podczas poszukiwań idealnego mebla uwagę zwracamy przede wszystkim na komfort – sofa powinna zachęcać do wypoczynku. Kanapy mogą być rozkładane – taki model jest odpowiedni, kiedy salon jednocześnie pełni funkcję sypialni. Jeśli jednak główną rolą pokoju dziennego jest spędzanie w niej wolnego czasu oraz rola reprezentacyjna, warto zdecydować się na mebel, który oczaruje gości i domowników nie tylko wygodą, ale atrakcyjnym wyglądem i oryginalnym designem. W każdym salonie dobrym pomysłem jest sofa o klasycznym charakterze, nawiązującym jednak do nowoczesnego wzornictwa.

Ponadczasowy design

Meblem, który doskonale będzie prezentował się w salonie w każdym stylu, jest Sofa 366. Nawiązuje ona do projektu ikonicznego Fotelu Model 366, który powstał w latach 60. XX w., a stworzył go Józef Chierowski. Jest to kultowy mebel, którego powstanie jest jednym z ważniejszych wydarzeń w historii polskiego wzornictwa i designu. Marka 366 Concept posiada wyłączne prawo do produkcji tego ponadczasowego sprzętu.

Sofa 366 jest dwuosobową wersją fotela. Jego drewniane elementy powstają z litego drewna jesionowego. Mebel występuje w kilku wariantach kolorystycznych – szarym, musztardowym, srebrnym czy miętowym. Sofa może zyskać nowy charakter, jeśli właściciele zdecydują na różne kolory siedzisk. Jest to mebel odpowiedni do każdego wnętrza, bez względu na aranżację, w jakim jest ono utrzymane.

 

sofy-w-ofercie-designersko.pl2_

 • romekbudowy

  Pierwszym warunkiem jest wygoda! Nie wyobrażam sobie zakupić czegoś, co byłoby niewygodne, mało funkcjonalne mimo że piękne :) Wygoda przede wszystkim.
  __
  http://www.gf.biz.pl/

 • volskyn591

  Bardzo ciekawy artykuł i genialne propozycje mebli. Ja wszystkie meble do siebie do mieszkania znalazłem tutaj https://www.amdk.pl/ i efekt jest genialny. Blog znakomity czekam na więcej takich wpisów :)

 • tureaou591

  To prawda, sofa to jedna z najważniejszych mebli w salonie. Ja swoją sofę znalazłam na stronie https://smartsofa.pl i jest idealna. Nie brudzi się i wizualnie wygląda bardzo dobrze.