Kubek – mało oryginalny prezent czy arcydzieło designu?

kub-duz

Na liście prezentów zdecydowanie zbyt często zwykle pojawia się kubek. Choć jest to upominek praktyczny, to jednak uważamy go za zwyczajny i zbyt mało osobisty. Kupowanie kubka na prezent jest uznawane za pójście na łatwiznę – chyba, że zdecydujemy się na oryginalny egzemplarz, który zaskoczy obdarowanego ciekawą formą i zaskakującym designem. Są przykłady kubków, które są prawdziwym dziełem sztuki użytkowej i idealnym prezentem dla fanów współczesnego designu.

Kubek inny niż inne

Plastikowy lub papierowy kubek na napoje kojarzy nam się zwykle z kiepskim smakiem lub jakością. Manufaktura Porcelany zmienia ten sposób widzenia. Wszystko dzięki Paper Cup – to wykonane z porcelany naczynie, który ma kształt zgniecionego papierowego kubka. Matowe pokrycie wygląda jak papier, a całość tworzy zabawny efekt. Do co bardziej odważnych miłośników designu na pewno przemówi filiżanka Kukuryku, czyli połączenie eleganckiej, białej porcelany z… kurzą łapką.

Kubki Mopsdesign charakteryzują się prostą formą i wzorem, jednak te klasyczne naczynia wyróżniają się również oryginalnością – każde z ich jest wytwarzany ręcznie! Staranne wykonanie i minimalistyczne wzornictwo, z nutką stylu skandynawskiego, spodoba się fanom lekkiego, naturalnego designu.

Wykonane z porcelany z Limoges kubki House of Rym to niezwykła mieszanka elegancji i zabawy ze wzorem. Proste wzory rodem z lasu lub dobrze znane motywy dostajemy podane w zamienionej, ciekawej formie. Kubki Oh What A Friendly Face są kolorowe i urocze – na pewno wywołają uśmiech obdarowanego takim prezentem.

kub-mal