Jaki kinkiet do pokoju dziecięcego?

kink-mal

Kinkiety oświetlały wnętrza paryskich teatrów już w latach 80. XVIII wieku – stąd ich nazwa, pochodząca od francuskiego terminu „quinquel”. Oznacza on „lampkę oliwną”, ale bywa także tłumaczone jako „oko”. Pochodzi od nazwiska paryskiego aptekarza Antoine Quinqueta, który udoskonalił stosowaną w morskich latarniach lampę olejową.

Kinkiet to lampa, którą wieszamy na ścianie. Ten typ oświetlenia przeszedł drogę od teatrów w Paryżu, przez salony, korytarze, hotele, restauracje, kawiarnie i w zmienionej formie także dzisiaj jest elementem dekoracji i oświetlenia wnętrz. Dobrze sprawdzi się w dziecięcym pokoju, kiedy chcemy dokładnie oświetlić jego poszczególne części, a boimy się, że stojące lampy lub lampki nocne zostaną przewrócone w trakcie bardziej żywiołowej zabawy. Kinkiety sprawdzą się także w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ nie zajmują miejsca na meblach lub podłodze, a dzięki nim doskonale doświetlimy miejsce do zabawy lub dziecięce łóżeczko. Poza tym kinkiet ma w sobie sporo uroku – szczególnie taki z kolorowym, bajkowym abażurem, który będzie świetnym uzupełnieniem wystroju pokoju dziecięcego.

Kolor, światło, design w jednym

Polska marka Lamps & Co. powstała specjalnie po to, aby upiększać dziecięce pokoiki. Taką rolę pełnią na pewno kinkiety o bajkowych wzorach i prostym rysunku. Kolorowe Ptaszki, Wyścigówki, Baloniki, Morskie Bąbelki, Bajkowy Las i Dzieci na paradzie – rodzic i dziecko na pewno wybiorą swój ulubiony model, który będzie pasował do wystroju dziecięcego pokoju. Wybór kinkietów możemy uzupełnić o lampy sufitowe, lampki nocne i inne ozdoby do pokoiku malucha – razem stworzą barwną, spójną całość, wyróżniającą się jednocześnie bajkowym klimatem i nowoczesnym designem.

kink-duz