Jak oświetlić pokój dziecka?

jak-oswietlic-pokoj-dziecka

Dobrze dobrane oświetlenie pełni istotną funkcję w każdym wnętrzu. Nie inaczej jest w przypadku pokoju dziecinnego. Dodatkowym wyzwaniem jest dostosowanie tego pomieszczenia do wieku i potrzeb malucha. Kilkumiesięczne dziecko nie potrzebuje w swoim pokoiku mocnych źródeł światła, a lampa przyda się przede wszystkim opiekującym się niemowlęciem rodzicom.

Warto więc zdecydować się na abażur dający delikatne, łagodne światło, jak na przykład jeden z pastelowych lub jasnych model marki Orikomi. Kiedy maluch podrośnie, na pewno dużą radość sprawią mu bardziej kolorowe lampy.

Pokój dziecięcy pełen światła

W każdym wnętrzu potrzebne jest centralne źródło światła. Do pokoju dziecięcego pasują abażury Mishka i Buxy marki Kafti Design, o wesołych wzorach i bajkowych kolorach. Inną propozycją jest jeden z modeli Lamps & Co. Są one pełne barw i pogodnych wzorów, idealnych dla dziewczynek i chłopców, chociaż w ofercie tej marki znajdziecie Państwo również bardziej uniwersalne wzory.

Aranżację pokoju dziecięcego warto uzupełnić o kinkiety, które nie zajmują powierzchni na podłodze oraz są bezpieczne, wystarczy zawiesić je poza zasięgiem dziecinnych rączek. Kinkiety o fantazyjnych wzorach, takich jak na modelach marki Lamps & Co., doskonale sprawdzą się w roli dodatkowego źródła światła stref pokoju, które potrzebują doświetlenia, na przykład miejsca zabaw.

W dziecinnym pokoju nie powinno zabraknąć lampki nocnej przy łóżeczku malucha, która z pewnością wprowadzi do wnętrza sporo ciepła i przytulności. W tej roli sprawdzają się bajkowe lampki Lamps & Co., wykonane z bezpiecznych, naturalnych materiałów.

jak-oswietlic-pokoj-dziecka

  • eliza67

    Najlepiej, aby dziecko miało pokój w nasłonecznionym miejscu. Niestety często to od nas nie zależy, zwłaszcza gdy powstaje plac budowy przed naszym oknem. Lampy z możliwością odpowiedniej regulacji natężenia światła wydaje się wtedy najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Warto również zastanowić się nad roletami, na przykład drewnianymi, które nie tylko nadadzą charakteru wnętrzu, ale także osłonią przed uprzykrzającymi promieniami słonecznymi. Przykłady ciekawych rozwiązań można zobaczyć na http://weltex.pl