Jak elegancko podać kawę?

kawa-duz

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez kawy. Nic dziwnego – niewiele napojów pobudza i dodaje energii do działania tak jak kubek czarnego naparu. Nie ma jednej recepty na idealną kawę, bo każdy ma swoją ulubioną: czarną, z mlekiem, słodką, bez cukru, z ekspresu, kawiarki, po turecku, cappuccino, espresso, latte – wybór jest naprawdę duży.

Jednak większość kawoszy na pewno przyzna, że liczy się również to, w czym pijemy naszą ulubioną kawę. Kubek, filiżanka lub garnuszek, z których ją pijemy i podajemy, ma ogromny wpływ na przyjemność, jaką czerpiemy z picia tego niezwykłego napoju. Ładna porcelana sprawi, że poranne espresso lub popołudniowa latte z przyjaciółką będą smakowały jeszcze lepiej.

Dobra kawa z dobrej porcelany

Najważniejsze są oczywiście filiżanka lub kubek. Naczynia marki House of Rym, wykonane ze świetnej porcelany Linges, to klasyczne formy, dostępne w dużej liczbie oryginalnych wzorów i pięknych kolorów. Możemy skompletować zestaw – filiżanki, talerzyki, cukierniczkę i mlecznik w jednym stylu lub zabawić się rożnymi rysunkami.

W Manufakturze Porcelany twórcy prezentują bardzo niebanalne i pomysłowe podejście do kwestii picia kawy. Zabawne modele zaskakują i wprowadzają w dobry nastrój. Naczynia w kształcie pogiętego, papierowego kubeczka, wyposażone w kurzą nóżkę lub śrubę to przykład zabawy z tradycyjną formą kubka.

Z kolei porcelana grupy projektowej Mopsdesign nawiązuje do skandynawskiej stylistyki, jednak w ich kubkach i talerzykach znajdujemy sporo zaskakujących elementów. W połączeniu ze starannym wykonaniem, reprezentują praktyczny i niebanalny design.

kawa-mal