Fotel bujany – retro mebel czy doskonały wybór do każdego salonu?

fotel-duz

Fotel bujany – wiele z nas może pamiętać ten mebel z wizyt u dziadków. Rzadko kojarzymy go natomiast z urządzonym w nowoczesnym stylu salonem. Jednak szkoda byłoby rezygnować z zalet bujanego fotela – to mebel, na którym możemy się zrelaksować, łagodne kołysanie pomaga w odprężeniu, sprzyja małej drzemce i jest po prostu przyjemne. Dlatego współcześni projektanci połączyli ten mebel o tradycyjnym zastosowaniu ze współczesnym designem, tworząc praktyczny i atrakcyjny jednocześnie element wystroju współczesnego salonu.

Bujany fotel zrobiony od nowa

Fotel bujany to dobry sposób, aby wprowadzić do nowoczesnego wnętrza odrobinę klasycznej przytulności. Wystarczy połączyć praktyczne funkcje z oryginalnym projektem.

Design, jak każda sztuka, posiada swoje ikony. Takim wyjątkowym obiektem w historii polskiego wzornictwa jest fotel Model 366 z 1962 roku, który zaprojektował Józef Chierowski. Projekt okazał się uniwersalny i ponadczasowy – marka 366 Concept, na wyłącznej licencji do praw autorskich, produkuje ten kultowy mebel współcześnie. 366 Concept tworzy fotel bujany 366 w trzech różnych modelach: Tweed, Velvet i Loft. Zachowują one niezmienioną konstrukcję z drewna jesionowego, zmienia się tylko materiał i kolor wykończenia. Jednak każdy z nich jest oryginalnym połączenie funkcjonalnej wygody z nowoczesnym wzornictwem w najlepszym stylu, który sprawdzi się w tradycyjnych i bardziej minimalistycznych aranżacjach.

fotel-mal